kaynak: bilisimhaber.com

Bir yıl önce, gizlilik politikaları konusunda yetersiz değişiklikler yaptığı için Facebook kullanıcıları’ndan yoğun şikayetler almıştı.
Facebook tarafından, “web güncellemeleri yapan tüketicilerin çoğu hatalı olan analizlerinden ortaya çıkan yakınmaların önemi yok” ve 
“On-line yapılan protestolar spekülasyondu” denildi. Daha sonrasında, Washington, D.C.’de eylemci bir grup devlet resmi yetkililerine şikayette bulunmakla  tehdit etti ve Facebook ‘un kurucusu Mark Zuckerberg ise kamuoyuna hatalı olduklarını belirtmek zorunda kaldı.

 Facebook, aktif olarak piyasaya sunulmadan önce bölge etiketleme ve  3. grup web siteleri ile ilgili yapılan değişikleri kamuoyuna açıklayarak geçen sene olanların bir daha tekrarlanmamasını umuyor. Facebook’un genel hukuk danışmanlığı vekili Michael Richter, Cuma günü yaptığı yazılı açıklamasında, “yapılan değişikler Facebook’a belirgin bir şekilde kullanıcıların bulunduğu bölge ve haklarında genel bilgi paylaşımına izin vermektedir” dedi. (genede kullanıcılar  Facebook bilgi paylaşımı’nı dilerlerse engelleyebilirler.)
Leave a Reply.