kaynak: nethaber.com

TIME dergisi kapağında facebook’un insanların kişisel hayatlarını paylaşmalarında yarattığı değişikliğe ve ortaya çıkan gizlilik sorununa yer verdi
 

Birkaç hafta içinde resmi olarak 500 milyonuncu aktif üyesine ulaşması beklenen facebook’un bu kadar büyümesi üyelerin bilgilerinin gizliliğinin kontrolünün nasıl sağlandığı ve bu kontrolün yeterli olup olmadığı konusunda sorulara neden oluyor. Time’dan Dan Fletcher, facebook’un kullanıcılarını daha çok paylaşmaya ittikçe kendini gizlilik hakkında şiddetli bir tartışmanın ortasında bulduğunu vurguladı.

Türkiye’de 18.6 milyon üye

Fletcher, facebook’un insanların paylaştıkları bilgiler üzerinde kontrol sahibi olmalarını garanti etme konusunda yetersiz kaldığını belirtti. Yazıda facebook’un gizlilik ayarlarında sürekli olarak yaptığı değişiklikler sonucu insanların farkına varana kadar paylaşmak istemedikleri birçok bilginin facebook kullanıcısı olamayanlar tarafından görülebildiği ve üye sayısının 500 milyona ulaşması sonucunda bunun daha da dikkat edilmesi gereken bir konu haline geldiği vurgulandı. facebook’un Türkiye’den 18 milyon 679 bin 460 üyesi bulunuyor.Leave a Reply.